HostelBookers Logo
Feedback til websted

Hotel Stadt Frankfurt-Karben

Hoteller

Egreve-Str. 25-27, Karben, Frankfurt, Tyskland

Bare en "hop" fra lysene i byen!
Al den komfort du har brug for til en overkommelig pris! Vi er den bedste værdi for dine penge!

* Hablamos Español *
Mere end blot seng + et badeværelse. Vi ønsker at nyde dit ophold hos os.

Højere standard, moderat hastighed!
Her er som et hjem væk fra hjemmet, sikker, venlig, sjov og overkommelig.

* Gratis internet i lobbyen *
Familie stil hotel,

Læs mere

Stemning 71%

Rengøring 68%

Faciliteter 69%

Beliggenhed 68%

Sikkerhed 78%

Personalet 78%

Værdi for pengene 72%

Hvad følger der med?

  • Linen
  • Luggage Room
  • Towel

Faciliteter

  • Lockers
  • ATM
  • Bar
  • Café
  • Elevator
  • Faciliteter til at lave te og kaffe
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis bykort
  • Gratis internetadgang
  • Gratis parkering
  • Hårtørrere
  • Internetadgang
  • Kabel tv
  • Loftsventilator
  • Minibar
  • Morgenmad ikke inkluderet
  • Mødelokale
  • Opbevaring af baggage
  • Parkering
  • Pengeskab
  • Rengøring
  • Reservér valuta
  • Restaurant
  • Swimmingpool
  • Telefon med direkte indkald
  • Telefon/fax
  • Tremmesenge til rådighed
  • Tur-/Rejseskranke
  • Udendørs terrasse
  • Valutaveksling
  • Varme brusebade
  • dvd'er

Vigtig information

Sen afbestilling / udeblivelse: 1 nat afgift på kreditkort.

UNDTAGELSER --- "Frankfurt Fair perioder" nedenfor.
Afbestilling Ved disputatser perioder - kun mulig indtil 21 dage før ankomst dato.
Senere annullere eller udeblivelser eller genvej af en bekræftet reservation er fuldt afgifter af alle nætter reserveret

seneste check in - til 22.00 (10 pm) - om nødvendigt senere indtjekning, skulderstand receptionen kontaktes

"Frankfurt Fair perioder"

HEIMTEX 14.1.-17.1.15
PAPIR + X-MASS verden 30.1.-3.2.15
AMBIENCE 13.2.-17.2.15
ISH 10.3.-14.3.15
MUSIC 15.4.-18.4.15
Techtextil 04.5.-5.7.15
IMEX 19.5.-21.5.15
ACHEMA 15.6.-19.6.15
Tendence 29.8.-1.9.15
IAA Press Days 15.9.-17.9.14
I A A 17.9.-27.9.15
Bogmessen 14.10.-10.18.15
EUIROMOLD 25.11.-11.27.15

Check ind / Check ud

tidligste check ind: 10:00

Seneste afrejsetidspunkt: 11:00

Politikker

  • Børnevenlig
  • Kreditkort accepteres
  • Ingen udgangsforbud
  • Dyrevenligt
  • Skatter inkluderet

Gruppereservation?

Gruppe på 15 eller flere som skal til Frankfurt?

Kontakt os direkte

Bare en "hop" fra lysene i byen!
Al den komfort du har brug for til en overkommelig pris! Vi er den bedste værdi for dine penge!

* Hablamos Español *
Mere end blot seng + et badeværelse. Vi ønsker at nyde dit ophold hos os.

Højere standard, moderat hastighed!
Her er som et hjem væk fra hjemmet, sikker, venlig, sjov og overkommelig.

* Gratis internet i lobbyen *
Familie stil hotel,

Læs mere

Privatværelse

Standard Enkelt privat Værelse med bad/wc

Personer 1

Oplysninger om værelset

Rumtyper

Privat Værelse

Badeværelse

Privat badeværelse

Klasse

Standard

Standard Twin Seng Private Værelse med bad/wc

Personer 2

Oplysninger om værelset

Rumtyper

Privat Værelse

Badeværelse

Privat badeværelse

Klasse

Standard

Superior 3 Seng PRIVATE Værelse med bad/wc

Personer 3

Oplysninger om værelset

Rumtyper

Privat Værelse

Badeværelse

Privat badeværelse

Klasse

Superior

Standard 4 Seng PRIVATE Værelse med bad/wc

Personer 4

Oplysninger om værelset

Rumtyper

Privat Værelse

Badeværelse

Privat badeværelse

Klasse

Standard

Superior Enkelt privat Værelse med bad/wc

Personer 1

Oplysninger om værelset

Rumtyper

Privat Værelse

Badeværelse

Privat badeværelse

Klasse

Superior

Om Hotel Stadt Frankfurt-Karben

Uanset om forretning eller fornøjelse vores familie style hotel tilbyder dig den rigtige kvalitet til en overkommelig pris. Det store flertal af vores gæster oplever, at vi tilbyder højere standarder end de ventede, til den pris!























Vores hotel er beliggende i forstad til Frankfurt, i dejlige grønne omgivelser - kun 15 minutters kørsel fra Frankfurt pulserende centrum (direkte tog linje) eller 20/25 min. til den internationale lufthavn











Ikke-ryger værelser, familieværelser og værelser med balkon er tilgængelige!























I den indbydende foyer, (gratis internet) - rummelige, lyse værelser (Satellit-tv, DVD / CD-afspiller, radio, safety box) og varm gæstfrihed og venlig velkomst er garanteret til at gøre dit ophold hos os en fornøjelig en.























Fuld morgenmadsbuffet for 5,00 € kun per person fra 6:30 til 9:30























VIGTIGT:











Seneste check in tid er normalt 22:00 (10 PM), men senere ankomst kan rekvireres, og vi vil gøre vores bedste for at overholde og opfylde din tidsplan. Hotellet skal kontaktes mindst 3 dage i forvejen!























Engelsk, Spansk, Fransk - flydende talt.























Afbestilling & No Show Policy:











Hoteller sædvanlige 'gratis afbestillingsregler' er - 24-48 timer før ankomst:











Bestillinger i løbet af de Frankfurt-messen perioder dog (nedenfor), kan kun annulleres gratis 15 dage før ankomst.











Senere aflysninger kan være omfattet af fuld, 100% afgifter i alle reserverede periode.











For yderligere oplysninger kontakt venligst hotellet.























Messer i Frankfurt / M. 2012 - Spørg hotel for præcise datoer











---------------------------------

Indlogeringsoplysninger

Alle vores værelser er med private faciliteter velindrettede, store, komfortable og lyse med satellit-tv, dvd-afspiller, minibar, radio alarm ur, nogle også med sikkerheds-kasser og med en balkon.











- Familieværelser











- Ikke-ryger værelser til rådighed.























Gratis trådløs internet i lobbyen

Oplysninger om stedet

Lysene i byen er kun et 'hop' væk. .... bare tage en 20 min afslappende, let og komfortabel togtur (linje S6) fra Frankfurt hovedbanegården (Hauptbahnhof) og du vil finde os, "Country Hotel Frankfurt-Karben 'indlejret i en fredelig, grøn og harmonisk miljø.











Slap af og slappe af i disse indbydende omgivelser.











Vi er beliggende i forstad til Frankfurt, i dejlige grønne omgivelser, kun 15 minutters kørsel fra hjertet af downtown Frankfurt og 20 minutter fra Frankfurt International Airport.























Den tyske S Bahn (tysk Rail - Fast Train), er kun 400 meter væk, tilbyder dig komfortabel, enkel, direkte adgang til alle vigtige punkter af interesse for byen og Frankfurt Fair.























Ikke på hotel lokaler, men i umiddelbar nærhed:























Ind / ud-dør pool











Jogging spor











Fitness gym











Cykeludlejning























Udflugter og Turisme:











Frankfurt City, Heidelberg, Rhinen











Bad Homburg-Spa, Gambling casino











Büdingen - charmerende middelalderby

Afbestillingsregler

Kunder kan annullere deres reservation gratis op til 1 dag før ankomst. Efter denne dato opkræver indlogeringsstedet betaling svarende til omkostningerne for op til den første overnatning af reservationen, medmindre andet er angivet i indlogeringsstedets betingelser. Indbetalt depositum er ikke-refunderbart.