HostelBookers Logo
Feedback til websted

Anmeldelser af Hotel Stadt Frankfurt-Karben Hoteller

Egreve-Str. 25-27, Karben, Frankfurt, Tyskland

Stemning 71%

Rengøring 68%

Faciliteter 69%

Beliggenhed 68%

Sikkerhed 78%

Personalet 78%

Værdi for pengene 72%

Hvad følger der med?

  • Sengelinned
  • Bagageopbevaring
  • Håndklæde

Faciliteter

  • Lockers
  • ATM
  • Bar
  • Café
  • Elevator
  • Faciliteter til at lave te og kaffe
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis bykort
  • Gratis internetadgang
  • Gratis parkering
  • Hårtørrere
  • Internetadgang
  • Kabel tv
  • Loftsventilator
  • Minibar
  • Morgenmad ikke inkluderet
  • Mødelokale
  • Opbevaring af baggage
  • Parkering
  • Pengeskab
  • Rengøring
  • Reservér valuta
  • Restaurant
  • Telefon med direkte indkald
  • Telefon/fax
  • Tremmesenge til rådighed
  • Tur-/Rejseskranke
  • Udendørs terrasse
  • Valutaveksling
  • Varme brusebade
  • dvd'er

Vigtig information

Sen afbestilling / udeblivelse: 1 nat afgift på kreditkort.

UNDTAGELSER --- "Frankfurt Fair perioder" nedenfor.
Afbestilling Ved disputatser perioder - kun mulig indtil 21 dage før ankomst dato.
Senere annullere eller udeblivelser eller genvej af en bekræftet reservation er fuldt afgifter af alle nætter reserveret

seneste check in - til 22.00 (10 pm) - om nødvendigt senere indtjekning, skulderstand receptionen kontaktes

"Frankfurt Fair perioder"

HEIMTEX 14.1.-17.1.15
PAPIR + X-MASS verden 30.1.-3.2.15
AMBIENCE 13.2.-17.2.15
ISH 10.3.-14.3.15
MUSIC 15.4.-18.4.15
Techtextil 04.5.-5.7.15
IMEX 19.5.-21.5.15
ACHEMA 15.6.-19.6.15
Tendence 29.8.-1.9.15
IAA Press Days 15.9.-17.9.14
I A A 17.9.-27.9.15
Bogmessen 14.10.-10.18.15
EUIROMOLD 25.11.-11.27.15

Check ind / Check ud

tidligste check ind: 10:00

Seneste afrejsetidspunkt: 11:00

Politikker

  • Børnevenlig
  • Kreditkort accepteres
  • Ingen udgangsforbud
  • Dyrevenligt
  • Skatter inkluderet

Gruppereservation?

Gruppe på 15 eller flere som skal til Frankfurt?

Kontakt os direkte

Ingen har anmeldt dette overnatningssted før

Find Ledige Værelser