HostelBookers Logo
Feedback til websted

Kort over Hotel Stadt Frankfurt-Karben Hoteller

Egreve-Str. 25-27, Karben, Frankfurt, Tyskland

72% Samlet bedømmelse 10 ud af 13 kunder ville anbefale denne indlogering baseret på 13 anmeldelser

Stemning 71%

Rengøring 68%

Faciliteter 69%

Beliggenhed 68%

Sikkerhed 78%

Personalet 78%

Værdi for pengene 72%

Se alle bedømmelser

Hvad følger der med?

  • Sengelinned
  • Bagageopbevaring
  • Håndklæde

Faciliteter

  • ATM
  • Bar
  • Café
  • Elevator
  • Faciliteter til at lave te og kaffe
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis bykort
  • Gratis internetadgang
  • Gratis parkering
  • Hårtørrere
  • Internetadgang
  • Kabel tv
  • Loftsventilator
  • Minibar
  • Morgenmad ikke inkluderet
  • Mødelokale
  • Opbevaring af baggage
  • Parkering
  • Pengeskab
  • Rengøring
  • Reservér valuta
  • Restaurant
  • Swimmingpool
  • Telefon med direkte indkald
  • Telefon/fax
  • Tur-/Rejseskranke
  • Udendørs terrasse
  • Valutaveksling
  • dvd'er

Vigtig information

Sen afbestilling / udeblivelse: 1 nat afgift på kreditkort.

UNDTAGELSER --- "Frankfurt Fair perioder" nedenfor.
Afbestilling Ved disputatser perioder - kun mulig indtil 21 dage før ankomst dato.
Senere annullere eller udeblivelser eller genvej af en bekræftet reservation er fuldt afgifter af alle nætter reserveret

seneste check in - til 22.00 (10 pm) - om nødvendigt senere indtjekning, skulderstand receptionen kontaktes

"Frankfurt Fair perioder"

HEIMTEX 14.1.-17.1.15
PAPIR + X-MASS verden 30.1.-3.2.15
AMBIENCE 13.2.-17.2.15
ISH 10.3.-14.3.15
MUSIC 15.4.-18.4.15
Techtextil 04.5.-5.7.15
IMEX 19.5.-21.5.15
ACHEMA 15.6.-19.6.15
Tendence 29.8.-1.9.15
IAA Press Days 15.9.-17.9.14
I A A 17.9.-27.9.15
Bogmessen 14.10.-10.18.15
EUIROMOLD 25.11.-11.27.15

Bookings during the Frankfurt-Fair periods however(listed below) can only be cancelled free of charge 15 days prior to arrival date.
Later cancellations will be charged for complete period of the booking. For details please contact hotel.

Fairs in Frankfurt/M. 2016......Please ask hotel for exact dates
Heimtextil
Premiere
Ambiente
MUSIK / ProLight + Sound
Light & Building
I F F A
Tendence
IFFA
Frankfurt Auto show IAA
Book fair

Guests must cancel 15 days prior to arrival if they have bookings arriving during any of the periods above. If the bookings are not cancelled in time they will be subject to a cancellation fee equivalent to 100% of the balance due.

Check ind / Check ud

tidligste check ind: 10:00

Seneste afrejsetidspunkt: 11:00

Politikker

  • Børnevenlig
  • Kreditkort accepteres
  • Ingen udgangsforbud
  • Dyrevenligt
  • Skatter inkluderet

Gruppereservation?

Gruppe på 15 eller flere som skal til Frankfurt?

Kontakt os direkte

Kort og anvisninger

Find Ledige Værelser